Zielona kawa na odchudzanie – sprawdź ją, jeśli chcesz pokonać nadwagę!

Żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba się niekiedy mocno napracować, żeby utrzymać wymarzoną wagę, również. Z pomocą w obydwu etapach przychodzi zielona kawa, która nie bez powodu uznawana jest za jednego z największych naturalnych sojuszników szczupłej sylwetki. Dowiedz się więcej o niecodziennych właściwościach zielonej kawy!

Zielona kawa – właściwości odchudzające

W przeciwieństwie do ziaren kawy czarnej, ziarna kawy zielonej nie zostają poddane procesowi palenia, dzięki czemu zachowują swoje pierwotne właściwości. Jak się okazuje, właściwości te mogą przyspieszyć i ułatwić proces odchudzania.

W składzie zielonej kawy znajdziemy kwas chlorogenowy i kofeinę w odpowiednio wysokim stężeniu. Głównym zadaniem kwasu chlorogenowego jest blokowanie wchłaniania cukrów z przewodu pokarmowego do krwi. Na skutek zahamowania tego procesu nasz organizm zaczyna czerpać energię ze zmagazynowanej wcześniej tkanki tłuszczowej. W ten sposób tempo gubienia kilogramów zostaje nasilone. Dodatkowo kwas chlorogenowy wspomaga oczyszczanie z toksyn. Pozbywając się wszelakich trucizn, nasz organizm zaczyna lepiej funkcjonować, przemiana materii przyspiesza i łatwiej tracimy kolejne kilogramy.

Na kilka różnych sposobów odchudzaniu sprzyja również zawarta w zielonej kawie kofeina. Po pierwsze, pobudza metabolizm, dzięki czemu szybciej spalamy kalorie. Po drugie, hamuje apetyt, dzięki czemu spożywamy mniejsze ilości jedzenia. Po trzecie, dodaje energii, dzięki czemu jesteśmy bardziej aktywne i sprawniej zrzucamy nadwagę.

Zielona kawa – efekty

Wysoka zawartość kwasu chlorogenowego i kofeiny sprawia, że zielona kawa jest skutecznym narzędziem do pobudzania metabolizmu i przeciwdziałania odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Można powiedzieć, że odchudzające działanie zielonej kawy jest podwójne – z jednej strony dodaje energii, hamuje głód i sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu, z drugiej – oddziałuje wewnątrz nas, stojąc na straży szybkiej przemiany materii i wyregulowanej gospodarki węglowodanowej.

To jednak nie koniec pozytywnych efektów działania zielonej kawy. Obok wspierania procesu odchudzania wykazuje ona również szereg pozytywnych właściwości prozdrowotnych (między innymi dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy) – przeciwdziała starzeniu się organizmu, wspomaga walkę z bakteriami, wirusami i grzybami, wspiera nasz układ odpornościowy, działa przeciwrakowo, wspomaga pracę wątroby, działa przeciwzapalnie, detoksykuje organizm, poprawia kondycję skóry i pomaga w zwalczaniu cellulitu.

Zielona kawa do picia – gdzie ją kupić i jak parzyć?

Zmielone ziarna zielonej kawy można kupić w internetowych i stacjonarnych sklepach ze zdrową żywnością, w aptekach, sklepach zielarskich, niekiedy również w marketach. Jak parzyć zieloną kawę? Przede wszystkim należy pamiętać, by nie zalewać jej wrzątkiem, który niszczy zawarte w niej cenne substancje. Temperatura wody powinna mieć ok. 90 stopni Celsjusza.

1 lub 2 łyżeczki zielonej kawy zalewamy gorącą wodą, przykrywamy, czekamy kilka minut i wypijamy. Uwaga, zielona kawa do picia ma bardzo specyficzny smak, który niczym nie przypomina smaku czarnej kawy i który nie każdemu odpowiada. Nie musimy jednak rezygnować z jej dobrodziejstw tylko dlatego, że nam nie smakuje. Możemy skorzystać z tabletek zawierających wyciąg z zielonej kawy.

Zielona kawa – tabletki

Tabletki z zieloną kawą to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy „wycisnąć” maksimum korzyści z tego składnika. Warto jednak wiedzieć, iż nie każdy suplement diety zawiera surowiec wysokiej jakości. Nie każdy też zawiera równie wysoką dawkę zielonej kawy w jednej kapsułce.

Skuteczność preparatów z zieloną kawą bywa różna. Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach odchudzających, warto wybrać sprawdzony suplement diety o wysokiej zawartości ekstraktu z zielonej kawy. Rynkowym liderem jest na tym polu Green Coffee 5k – w jednej kapsułce preparatu znajdziemy aż 5000 mg zielonej kawy!

Dobra jakość surowca oraz jego wysokie stężenie w jednej kapsułce to powód, dlaczego działanie Green Coffee 5k jest szybkie i mocno zauważalne. Oto, na jakie efekty możemy liczyć, stosując Green Coffee 5k:

  • zahamowanie uczucia głodu;
  • mniejszy apetyt, rzadsze sięganie po jedzenie, lepsza kontrola nad dietą;
  • przyspieszenie metabolizmu;
  • wzrost tempa spalania tkanki tłuszczowej;
  • ograniczenie skoków poziomu cukru we krwi;
  • więcej energii, większa chęć do aktywności;
  • wygładzenie skóry, redukcja cellulitu.

Oryginalne kapsułki Green Coffee 5k możesz kupić za pośrednictwem strony producenta preparatu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *