Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – prosta i skuteczna metoda na wymodelowanie sylwetki

Połączenie treningu z hantlami z treningiem aerobowym może przynieść doskonałe rezultaty w obrębie redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Jeśli więc marzysz o smukłej figurze bez wystającego brzucha i nieestetycznych fałdek, za to z ładnie, delikatnie zarysowanymi mięśniami, zacznij trenować już dziś! Poniżej znajdziesz najlepsze ćwiczenia z hantlami dla kobiet – lekkie, łatwe, a jednocześnie skuteczne.

Ćwiczenia z hantlami dla pań – jak ułożyć plan treningowy?

Jeśli chcemy pozbyć się nadmiernych kilogramów, a jednocześnie wysmuklić sylwetkę i wydobyć na światło dzienne odrobinę mięśni, warto w 2-3 razy w tygodniu zaserwować sobie godzinę biegu, pływania, jazdy na rowerze lub innych ćwiczeń aerobowych, a w inne dni (również 2-3 razy w tygodniu) postawić na ćwiczenia z hantlami. Możemy też zdecydować się na cykle łączone – ćwiczyć rzadziej (3-4 razy w tygodniu), ale za to dłużej, poświęcając, dajmy na to, pół godziny na ćwiczenia z hantlami i 50 minut na bieżnię, rower, aerobik etc. Trzymając się tego typu planów treningowych szybko zauważysz efekty w postaci spadków wagi i poprawy wyglądu ciała.

Zobacz, jak przyspieszyć efekty odchudzania – poznaj młody zielony jęczmień

Ćwiczenia z hantlami dla dziewczyn i kobiet – jakie ciężarki wybrać?

Z pewnością żadna z nas nie chce pracować na wygląd zawodowej kulturystki, dlatego nie musimy koncentrować się na dużych obciążeniach. W zupełności wystarczą nam hantelki o wadze 1 kg, 1,5 kg albo 2 kg. 1 kg to dobra opcja dla początkujących, jednak praktyczniejszym rozwiązaniem będzie zakup hantli o wadze 1,5 kg lub 2 kg.

Co prawda są też dostępne mikro-ciężarki 0,5 kg, ale te w miarę postępów treningowych szybko mogą przestać być wyzwaniem dla naszych mięśni, a tym samym przestać przynosić efekty. Komfortową opcją może okazać się także zakup hantli regulowanych, dzięki którym nie trzeba wymieniać sprzętu na coraz cięższy, a jedynie dokładać kolejne obciążenia w miarę rozwoju mięśni.

Ćwiczenia z hantlami w domu – łatwy i skuteczny zestaw dla kobiet

1. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – wykroki i wypady w bok

Stajemy w lekkim rozkroku. Ramiona opuszczone wzdłuż tułowia, ciężarki w dłoniach. Wykonujemy wykrok jedną nogą w przód, uginamy kolano tak, aby łydka z udem stworzyły kąt prosty. Ugięte kolano nie powinno wykraczać poza palce stóp. Wytrzymujemy w tej pozycji chwilę, powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy dla każdej z nóg.

Następnie wykonujemy wypady do boku. Stajemy w lekkim rozkroku, hantle w dłoniach, ramiona proste. Wykonujemy intensywny wypad nogi do boku uginając kolano, druga noga pozostaje wyprostowana. Plecy trzymamy proste, dłonie z hantlami trzymamy przed sobą w okolicy ugiętego kolana. Powoli przenosimy ciężar ciała na obie nogi, następnie zaś na drugą stronę ciała (uginając drugie kolano). Wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy ćwiczenie kilkanaście razy.

2. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – przysiady

Stopy rozstawiamy na szerokość barków (lub odrobinę szerzej), chwytamy hantle, ręce luźno opuszczamy wzdłuż tułowia. Plecy proste, łopatki ściągnięte, biodra nieco wypchnięte do tyłu. Powoli wykonujemy przysiad tak, by uda znalazły się w pozycji równoległej do podłogi. Wytrzymujemy 2 sekundy, wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy ćwiczenie 15 razy. Bardziej zaawansowanym osobom polecam także inny wariant tego ćwiczenia, mianowicie przysiady z wyskokiem.

3. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – skręty tułowia

Stajemy w niedużym rozkroku. Chwytamy hantle w obie dłonie i unosimy je na poziom klatki piersiowej. Staramy się, by łokcie i barki stworzyły jedną, poziomą linię. Wykonujemy skręt tułowia w prawo, wracamy do pozycji wyjściowej, wykonujemy skręt tułowia w lewo. Ćwiczenie powtarzamy 15-20 razy na każdą stronę.

4. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – skłony boczne

Stajemy w lekkim rozkroku. Bierzemy hantlę w prawą dłoń. Ręka luźno opuszczona wzdłuż tułowia. Uginając ciało w pasie, schylamy się w bok tak, by dłoń z hantlą zbliżała się jak najbardziej ku podłożu. Wracamy do pionu. Ćwiczenie wykonujemy także na drugą rękę (w sumie ok. 15 razy na każdą rękę).

5. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – unoszenie ramion

Stajemy w niedużym rozkroku, chwytamy hantle, ręce opuszczamy wzdłuż tułowia. Unosimy ramiona do góry do momentu, aż znajdą się w pozycji równoległej do podłogi. Powoli opuszczamy ramiona. Powtarzamy ćwiczenie 15 razy.

6. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet – unoszenie przedramion

Stopy rozstawione na szerokość barków, hantle w dłoniach, ręce ugięte w łokciach (tak by ramię i przedramię tworzyło kąt prosty). Powoli przyciągamy dłonie do klatki piersiowej, następnie je opuszczamy. Łokcie trzymamy przez cały czas blisko ciała. Powtarzamy ćwiczenie 20 razy.

7. Przyciąganie łokci do klatki piersiowej

Stajemy w niedużym rozkroku. Unosimy ręce przed sobą, łokcie łączymy na poziomie klatki piersiowej. Ramię i przedramię powinny tworzyć kąt prosty. Rozstawiamy łokcie do boków, następnie znów łączymy przed sobą i znów rozstawiamy. Powtarzamy ćwiczenie kilkanaście razy.

Każde ćwiczenie warto wykonać w 2-5 seriach.

Modelowanie sylwetki ze wspomaganiem: sprawdź ranking najlepszych tabletek na odchudzanie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *